Jedna vlaštovka jaro nedělá, hovoří se v pranostikách i tak jsme za tu co přilétla v únoru do sportovní haly Radotín velmi rádi. Ale popořadě.

Ve dnech 27. 2. – 28. 2. 2016 pořádali pražští Jaguáři třetí kolo české powerchair ligy za účasti dalších dvou týmů z hlavního města, a to New Cavaliers a Red Dragons, posledním hráčem do mariáše byl náš Indians Plzeň.

Úvodní představení si vzali na starost Jaguáři a značně oslabení Draci. Hned od začátku se ukázala síla domácích, kteří soupeře nešetřili a do první půle stihli nastřílet 9 branek oproti dvěma, které si našly cestu do jejich sítě. Ve druhé půli se Jaguáři trefili ještě 6x a Draci tak bez zlínských posil zahájili porážkou 15:2.

Nečekaným, ale o to příjemnějším překvapením se stalo pro Indiány druhé utkání, ve kterém změřili své síly s bratry od Kavalírů. Již po půl minutě svítilo na ukazateli překvapivých 1:0 v náš prospěch. Hra se nám dařila, obrana fungovala a když už se zdálo, že by se nějaký gól mohl objevit za zády Lukáše Kroupy, zafungovala jakási vyšší šamanská moc a toto nedopustila. To na opačné straně hřiště branky přibývaly a do poločasu se zastavily na čísle 4. Se změnou stran pokračovala i cesta balonku do vzdálenější branky té naší a my nevěřícně koukali, jak narůstá skóre ve prospěch Indiánů. Až za stavu 6:0 se v 29 minutě podařilo prostřelit do té doby bezchybného Lukáše. Další gól už nepadl a my se mohli radovat z premiérového vítězství nad New Cavaliers v poměru 6:1.

Po tomto zápase jsme měli chvíli na oddech a dobití našich vozíků, než nás vyzvali na taneček po hřišti Jaguáři. Oproti jiným zápasům s tímto silným soupeřem jsme se více soustředili na poctivou defenzivu od poloviny hřiště a výsledkem byla přijatelná porážka 5:1.

Dalším z celkem šesti odehraných mačů byl v pořadí čtvrtý a to mezi Kavalíry a Draky. Tento zápas byl plně v režii Kavalírů, kteří nedopustili další překvapení, kdy zvítězili 12:4.

V předposledním měření sil se na palubovce představili dva velcí favorité na domácí ligový titul, a to poslední mistři New Cavaliers a mistři ligy z let předchozích Jaguars Praha. Kavalírům toto utkání vyšlo ještě hůře než proti nám a od Jaguárů schytali nečekaných 10 gólů, když sami se dokázali prosadit pouze jednou.

Závěr III. ligového kola obstaraly v radotínské hale týmy Indiánů a Draků. Po solidním představení v prvních dvou zápasech jsme se domnívali, že bude oslabený soupeř méně kousat, než se nakonec ukázalo a hra bude plně pod naší kontrolou. První půle však skončila pouze jednobrankovým vedením pro Indiány a my se mohli těšit na drama v té druhé. To se také ukázalo v 17 minutě, když bylo srovnáno na 3:3. Tento stav nás trochu nakopl a díky třem vstřeleným brankám se nám podařilo výrazněji soupeři odskočit. Ten poté snížil na 6:4, ale ve 28 minutě vrátil vedení na stranu Indiánů opět o tři branky Jeník Vaněk. V závěru už jen korigoval na konečných 7:5 Véna Uher, podle mého jeden z nejlepších hráčů tohoto radošínského ligového zastavení.

S plným počtem 9 bodů odjížděli z Radotína hráči pořádajích Jaguars Praha, se 6 body byli druzí Indians Plzeň, se 3 body třetí New Cavaliers Praha a bez bodu zůstali Red Dragons Praha.

Děkuji spoluhráčům za předvedené výkony a neuvěřitelný zážitek při první výhře nad Kavalíry, děkuji našim drahým kamarádům asistentům za pomoc a podporu a děkuji našemu novému trenérovi Zdeňkovi Špererovi a pevně doufám, že podobné výkony budeme pod jeho vedením předvádět i nadále.