O třetí listopadové sobotě, 19. 11. 2016, se uskutečnil druhý ligový turnaj v jediném kolektivním sportu pro osoby s těžkým tělesným postižením – v Powerchair hockey. Hostitelem byl v současnosti jediný mimopražský tým SK INDIANS Plzeň společně s organizací LENOX z.s. Turnaj byl věnovaný vzpomínce na Indiána Filipa Jakeše, který letos po krátkých a nečekaných zdravotních komplikacích náhle zemřel. Slavnostní zahájení obstarala indiánská skupiny PŠITO OYATE, která předvedla několik indiánských tanců k uctění Filipovy památky. Do samotného tance se zapojili i všichni účastníci turnaje. Došlo také k promítnutí fotografií, které nám toho zlatého kluka na chvíli vrátily zpět a k vyvěšení dresu s číslem 19, který již nikdo v plzeňském dresu neoblékne.

Rozlosování proti sobě v zahajovacím utkání svedlo první a čtvrtý tým po prvním ligovém turnaji, týmy Jaguars a Red Dragons. Vedoucí tým tabulky od počátku potvrzoval roli favorita, když své gólové konto vylepšil o 20 branek, kdežto soupeř pouze o 5. Ve střelecký koncert zápas proměnil Stanislav Cimpa, který se trefil 16krát a přidal k tomu i 2 asistence. Červeným drakům k lepšímu výsledku nepomohly ani 4 branky kapitána Václava Uhra. Nutno dodat, že Draci přijeli na ligový turnaj ve značně okleštěné sestavě.

Ve druhém utkání se představil tým domácích SK INDIANS Plzeň a New Cavaliers Praha. I zde si Pražané celkem pohodlně vybudovali v průběhu první půle pohodlný náskok 4:0. V druhé části se sice jako první prosadili Plzeňští, díky Janu Vaňkovi, ale to bylo ze strany indiánů střelecky všechno. Naopak soupeř si své vedení pojistil ještě dalšími dvěma trefami a zápas tak skončil v poměru 1:6.

Následoval souboj mezi hlavními pražskými rivaly, „zeleno-bílými Kavalíry“ a „černo-bílými Jaguáry“. Tento zápas sliboval velmi napínavou bitvu i vzhledem k výsledku prvního vzájemného střetnutí z Prahy (5:4). Zelenobílí byli odhodláni vrátit Jaguárům porážku z prvního kola. Na úvodní branku utkání nemuseli diváci čekat dlouho. Výborný start do utkání předvedl tým Jaguars. Už v první minutě se prosadil Stanislav Cimpa a v páté minutě přidal i druhý přesný zásah. Naději na obrat vykřesal pro Kavalíry Tomáš Suchý ve 12. minutě. K vidění bylo velmi vyrovnané utkání, které rozhodly dvě „slepené“ branky Stanislava Cimpy a Denise Golla. Konečné skóre utkání se zastavilo na stavu 1:4.

Největší drama pak přinesl souboj mezi „Indiány“ a „Draky“. I toto střetnutí potvrdilo, že v rámci druhého ligového kola padaly branky velmi rychle. Ještě neuplynulo ani prvních 60 vteřin a už byl stav střetnutí 1:1. Do konce 1.poločasu se po individuálních chybách modrobílých prosadila dvakrát Michaela Charvátová. Hosté tak vytěžili z minima maximum. Indiáni měli v průběhu zápasu více času míček na svých hokejkách, ale jejich šance zablokoval soupeř, anebo zachytil brankář Ondřej Tomeš. Během prvních pěti minut druhé části však Plzeňané srovnali díky trefám dvou Janů – Vaňka a Thenota. Na hokejky červených se začal vkrádat strach o výsledek. Jen velmi těžko se prosazovali přes dobré napadání domácích Indiánů a k ohrožení domácí branky se dostávali jen sporadicky. I přesto svůj tým do vedení poslali opět Draci díky trefě Václava Uhra. Nakonec se však jeho tým z bodového zisku neradoval, protože plzeňským se podařilo nejprve srovnat a v předposlední minutě vstřelit kapitánem J. Vaňkem vítězný gól.
Poslední dvě utkání měla už jasnější průběh. New Cavliers si bez problémů poradili s Red Dragons 9:1, stejně jako Jaguars s Indians v poměru 8:1.

Organizátoři se rozhodli také udělit 2 speciální individuální ceny, které předala maminka Filipa Stanislava a Filipova přítelkyně Tereza.
Cenu Fair play Petra Sulanského 2016 získal kapitán domácích Jan Vaněk, když se sám přiznal k faulu na protihráče, za který byl vyloučen.

Cenu Filipa Jakeše pro nejužitečnějšího hráče turnaje získal Václav Uher.

Děkujeme všem členům organizačního týmu, osobním asistentům, dobrovolníkům, rozhodčím, členům Městské policie Plzeň, účastníkům projektu „Asistent na zkoušku“ za skvěle odvedenou práci.

Další ligové kolo nás čeká v březnu 2017 v Praze.