Milníky

Rok 2011 

23. 4. Ve sportovní hale TJ Lokomotiva se pro veřejnost uskutečnilo exhibiční utkání dvou týmů složených z hráčů Tigers Jánské Lázně a Cavaliers Praha.
10. 12. – 11. 12. První soustředění týmu SK INDIANS Plzeň v Praze spolu s týmem Cavaliers Praha. Navázání spolupráce s Asociací Octopus.

Rok 2012

10. 1. Založení Občanského sdružení LENOX a týmu SK INDIANS Plzeň.
12. 1. Ustavující valná hromada LENOX o.s.
17. 3. – 18.3. První účast na ligovém kole v Praze pořádaném týmem Jaguars Praha
17. 3. Odehrán první oficiální zápas týmu SK INDIANS Plzeň. Utkání se odehrálo v rámci I. kola české EWH ligy 2012 v Praze. První soupeřem byl tým Tigers Jánské Lázně, který zvítězil 5:2.
12. 5. Historicky první vítězný soutěžní zápas týmu SK INDIANS Plzeň. Výhru si západočeský celek připsal nad týmem Jánských Lázní v poměru 5:1.
12. 5. – 13. 5. Na druhém kole české EWH ligy se Indiáni umístili na třetím místě. Tým ze západu Čech si připsal první dílčí úspěchy v podobě vítězství nad soupeři z Janských Lázní a Zlína.
29. 6. Odeslání přihlášky projektu “Pomáháme smíchem” do programu Nadace O2 a Nadace rozvoje občanské společnosti Think big. Cílem projektu je získání financí pro o.s. LENOX a propagaci EWH.
30. 6. – 7. 7. Účast týmu na EWH Kempu v Buňkově u Přelouče pořádaného Asociací Octopus.
2. 8. – 5. 8. Účast na mezinárodním turnaji Joint he Game pořádaném týmem New Cavaliers v Praze. Turnaje se účastnilo celkem 10 týmů z toho 7 zahraničních (3 x Itálie, 3 x Německo, 1 x Nizozemsko). Indiáni se umístili při svém premiérovém střetnutí se zahraniční konkurencí na 8. místě
7. 8. Komise Think big vybrala z celkem 397 žádostí ve III. výzvě programu 168 projektů, které podpoří. Mezi podpořené byl zařazen i projekt “Pomáháme smíchem” na jehož realizaci Nadace O2 uvolnil 60 700 Kč.
18. 8. Tým SK Indians Plzeň sehrál exhibici s týmem Tigers Jánské Lázně na mezinárodním turnaji CZECH OPEN ve florbale v Praze.
28. 9. – 30. 9. Poprvé v historii se ligový turnaj EWH představil v Plzni pod názvem LENOX CUP. Vítězem se stal tým New Cavaliers Praha. Pořadatelé skončili na 3. místě.
8. 10. Zahájena realizace projektu “Pomáháme smíchem” přípravou scénáře dokumentu o EWH.
16. 11. – 18. 11. Natáčení dokumentu o EWH v České republice, v rámci V.kola české EWH ligy v Janských Lázních a Trutnově.
18. 11. Tým SK Indians Plzeň zakončil první ligovou sezónu na celkové bronzové pozici s celkovou bilancí 8 výher a 12 porážek.
12. 12. – 9. 12. Vánoční soustředění s Asociací Octopus.

Rok 2013

21. 2. Po krátké těžké nemoci nás navždy opustil kamarád, spoluhráč a kapitán týmu SK INDIANS Plzeň Petr Sulanský.
28. 2. V rámci projektu „Pomáháme smíchem“ se uskutečnilo představení „Na Stojáka“ v Klatovech. Jako účinkující vystopili Ester Kočičková, Karel Hynek a Richard Nedvěd. Prodejem vstupenek se podařilo získat částku 95 850 Kč.
12. 3. – 13. 3. Členové o.s. LENOX (Lukáš Kroupa, Eva Zemanová, Michal Enge) navštívily Základní školu Čapkova v Klatovech a Střední školu zemědělskou a potravinářskou také v Klatovech. Se studenty debatovali o životě s handicapem, a umožnili studentům vyzkoušet si manipulaci s mechanickým vozíkem, a to jak z pozice vozíčkáře tak z pozice osobního asistenta. Podělili se s nimi také o své každodenní problémy, kterým musí čelit a prezentovali posluchačům několik kompenzačních pomůcek pro běžný život vozíčkáře.
7. 6. Odeslání přihlášky druhého pokračování projektu „Pomáháme smíchem“ do programu Think big. Projektový tým tvoří Lukáš Kroupa, Jiří Pšajdl, Kateřina Znojová a Sabrina Kopečná
6. 19. Zástupci organizace LENOX se zúčastnili akce města Klatovy s názvem „Den na jedné lodi“. Cílem akce je přibližit žákům a studentům ZŠ a SŠ život s handicapem praktickými ukázkami. Akce se zúčastnili Lukáš Kroupa, Jan Thenot, Klára Štálichová, Antonín a Bára.
13. 7. – 14. 7. Po 6 letech se uskutečnilo soustředění české reprezentace, aby se připravila na turnaji ve Šýcarsku za účasti 4 reprezentační výběrů. Trenérem reprezentace se stala trenérka týmu Jaguars Praha Andrea Kolátková – Kuncová. Do širšího výběru byli z týmu Plzně nominováni Michal Enge, Lukáš Kroupa a Jan Vaněk.
25. 7. Schválení projektu „Pomáháme smíchem II“ regionální komisí programu Think big. Celkem se do 5. výzvy přihlásilo 370 projektů, podpořeno bylo 158 celkovou částkou 7 832 994 Kč.
15. 8. – 19. 8. Účast týmu Transformers Praha složeného z hráčů New Cavaliers a SK Indians Plzeň pod hlavičkou Asociace Octopus na mezinárodním turnaji v Holandsku. Turnaje se z plzeňského týmu účastnili Lukáš Kroupa, Jan Thenot a Jan Vaněk. Transformers se s dvěma výhrami s 8 utkání umístil na 12.místě ze 14 účastníků.
14. 9. – 15. 9. Závěrečné soustředění reprezentace před turnajem ve Švýcarsku. Do závěrečné nominace se z plzeňského týmu probojovali Lukáš Kroupa a Michal Enge.
27. 9. – 30. 9. Mezinárodní turnaj 4 reprezentací ve Švýcarsku. Po odhlášení dánské reprezentace, sestavila švýcarská reprezentace dva týmy. Česká reprezentace se uspěla v boji o 3. místo, ve kterém porazila Švýcarsko „B“ 12:8. Skóre utkání uzavřel svým premiérovým gólem Michal Enge.
4. 10. – 6.10. Ligový turnaj pořádaný v Plzni pod názvem „Memoriál Petra Sulanského“. Poprvé v historii se utkání české EWH ligy muselo prodlužovat a navíc musely rozhodnou samostatné nájezdy. Stalo se tak v souboji New Cavaliers Praha a Jagurs Praha. Cavaliers zvítězili 4:3 ns a stali se vítězi turnaje.
10. 10. Zahájení relaizace projektu „Pomáháme smíchem II“.
22. 11. – 24. 11. Závěrečné kolo EWH ligy 2013 se konalo v Trutnově a v Janských Lázních. Západočeši obhájili jak turnajovou tak celkovou ligovou bronzovou příčku.
10. 12. Beseda se studenty Tělovýchovné fakulty na Západočeské univerzitě v Plzni v rámci předmětu Aplikovaná Tělovýcova. Studentům bylo představeno EWH.
7. 12. – 8. 12. Závěrečné soustředění v roce 2013 na Jarově v Praze s vánočním večírkem.

Rok 2014

9. 2. První ze tří přátelských turnajů mezi týmy New Cavaliers, EWSC Jaguars Praha a SK INDIANS Plzeň. Plzeňané na každé turnaji obsadili 3. místo.
24. 2. Natáčení dokumentu s názvem „Život na kolečkách“ v rámci projektu „Pomáháme smíchem II“ s rodinou Táborských.
14. 3. Představení „Na Stojáka“ v Klatovech v rámci projektu „Pomáháme smíchem II“. Jako účinkující vystoupili Lukáš Pavlásek, Josef Polášek a Daniel Čech. Představení bylo vyprodáno a podařilo se získat 115 000 Kč na podporu organizalce LENOX.
1. 5. – 4. 5. Účast na turnaji Mini Prague Cup 2014 jehož pořadatelem se stal tým EWSC Jaguars Praha. Turnaje se zúčastnili 3 české a 1 zahraniční týmy. Indiáni si připsali 2 cenné výhry nad německým týmem Ballbusters Würzburg 4:3 získali 3 místo.
21. 6. Poprvé v historii vzájemných utkání tým Plzně prohrál se zlinskými Rejnoky 2:5, díky 4 brankám Tomáše Suchého.
26. 6. Zástupci organizace LENOX se zúčastnili akce města Klatovy s názvem „Den na jedné lodi“. Cílem akce je přibližit žákům a studentům ZŠ a SŠ život s handicapem praktickými ukázkami. Akce se zúčastnili Lukáš Kroupa, Zdeněk Matouš, Bára Znojová a Marcela Heflerová.
27. 6. – 4. 7. 4.ročník EWH kempu v Autokempu Buňkov. Týdenního soustředění se zúčastnilo celkem 16 hráčů z toho 7 hráčů SK INDIANS Plzeň.
1. 8. – 2. 8. Tým SK INDIANS Plzeň se účastnil mezinárodního turnaje pořádného týmem New Cavaliers Praha. Z 6 účastníků (3 z ČR, 2 z Německa, 1 ze Slovinska) se západočeský celek umístil na 6. místě s bilancí 1 výhry 6 porážek
1. 8. Na mezinárodním turnaji Powerwheelchair open v Praze porazili Plzeňané tým z Německa Huricanes Bochum 3:2.
27 .9. II.ročník Memoriálu Petra Sulanského pořádaný v Plzni jako IV.ligové kolo ročníku 2014. Domácí skončili na třetím místě po porážkách od New Cavaliers Praha a EWH Rejnoci Zlín. Poprvé v historii byl střelen gól z pozice brankáře. Konkrétně Lukášem Kroupou (hráče SK INDIANS) v utkání s New Cavaliers Praha při závěrečné powerplay ze standartní stuace.
22. 11. V rámci VI.kola české EWH ligy proběhl i slavnostní večírek vyhlášení celkových výsledků ve Sportovní hale Třebešín v Praze. Konečné pořadí týmů pro sezónu 2014: 1. New Cavaliers Praha (61 b.), SK INDIANS Plzeň (30 b.), EWH Rejnoci Zlín (29 b.), Red Dragons Praha (3 b.). Nejlepší střelec a nejužitečnější H-stick: Markéta Petráčková, Nejužitečnější T-stick: Jitka Kodadová (na 3.místě L. Kroupa), Nejlepší brankář: Ondřej Tomeš (na 2. místě L. Kroupa
13. 12. – 14. 12.  Závěrečné soustředění v roce 2014 v hale Hagibor spolu s vánočním večírkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>