SK Indians Plzeň hostili 7. 9. v Klatovech I. kolo české Powerchair hockey ligy, která pro letošek pozměnila nejen složení ligových celků, ale také svůj formát. V letošním ročníku budou chybět Red Dragons, naopak, přibyl další tým Jaguars s přízviskem „B.“ Naše soutěž se stala mezinárodní. Cože? No ano, do ligové soutěže se zapojili také slovenští Bluesky Butterflies Bratislava. To však není konec novinek. Vůbec poprvé byl turnaj doprovázen live komentářem a přenosem na Youtube.  Změn doznal také herní systém, nehrál každý s každým, jak bývalo zvykem. Jednu tradici, i když pochmurnou, přeci jen turnaj  na západě Čech měl. Nesl opět podnázev Memoriál Petra Sulánského&Filipa Jakeše.

První zápas sehráli Indiáni proti Motýlům. Bratislavčané obdivuhodně bránili svou branku, kterou strážil Norbert Suchánek. Jenže, když vážíte cestu z Blavy do Klatov, tak prostě stát na hraně brankoviště nechcete, a tak slovenští florbalisté začali s Indiány hrát  to, na co jim vozíky stačili.  Jelikož naši východní sousedé hrají na svých civilních strojích, tak to po prvním gólu Jana Vaňka šlo celkem rychle. První půli ovládli domácí 7:0, druhou 6:1. Celkový počet 13ti branek ve slovenské síti si rozdělili Jan Vaněk (8x) Michal Enge (4x) a jedenkrát Jan Thenot. Premiérovou Motýlí trefu zařídil Vladimír Vida. Nejen gól, ale hlavně výkon slovenského celku ukázal, že to půjde.

Jaguáří souboj byl druhým zápasem kola. Od startu to byla jasná záležitost, protože žezlo zápasu si pro sebe uzmul Standa Cimpa. Neznamená to, ale že by to nebyl zajímavý mač. K vidění byla žlutá karta za faul kapitánky a golmanky b-týmu Kristýny Budské na Denise Golla. Jaguárské „áčko“ ovládlo utkání výsledkem 20:0. 16x(!) se trefil Standa Cimpa, 3x Jan Hašlar a jednou Denis Goll.

Souboj hlavních měst, tak bychom mohli nazvat zápas mezi New Cavaliers Praha a Blueksy Butterflies Bratislava. Pražané nedopustili malér a naše federální bratry přivítali v lize čtrnáctigolovým dárkem. Jednou se trefil Jan Vondra, hattrick dal Tomáš Suchý, no, a pokud spravně koukám do výsledkového servisu zbylých 10 branek zelených dala Míša Brabcová.

Zápolení mezi New Cavaliers Praha a mezi Jaguars Praha „A“, to je od dob co je florball florbalem, litý boj a nejinak tomu bylo i tentokrát. Začátek utkání se nesl v duchu hesla každý chvilku tahá pilku. Na branku Denisa Golla odpověděla Míša Brabcová, jenže pak se 5xtrefil Standa Cimpa a zdálo se být po zápase. Ale Cavs mají Míšu B. Ta se trefila ještě dvakrát a nesčetněkrát měla šanci, ale čas a Jan Hašlar byli proti a tak nakonec Jaguars zvítězili 9:3.

Jaguars „B“ nastoupili k zápasu se slovenským celkem. Až ve druhé části první půle se dokázala jaguáří mláďata prosadit, ale o to větší kvapík to byl. Během pěti minut vedli brankami Jana Hašlara (5x)  a Lukáše Zuzánka (1x) 6:0! Butterflies ale odmítli dopřát Týně Budské čisté konto a trefil se Michal Sedlák a to hned třikrát. Rozhodně to nebylo marné, ale Jiřík Táborský ml. a Lukáš Zuzánek uzmuli pro svůj tým celkové vítězství 13:3.

Posledním utkáním prvního kola bylo střetnutí domácích Indians a Jaguars Praha „A“. Jednoduše řečeno, do poločasu zvládli Indians držet krok. Díky brankám Jana Vaňka a Michala Engeho to bylo v poločase pouze o jedinou branku pro pražské  a to 3:4. Ve druhé půli se ale přihlásil o slovo Standa Cimpa  a sedmi brankami udal zápasu směr, jednu trefu přidal ještě Denis Goll a Jaguars zvítězili 12:3.

Děkujeme všem kámošům za pomoc, divákům za hlahol, všem kdo se zasadili o televizní přenos a hlavně všem týmům a hráčům za předvedenou hru. Vidíme se 11-12.10 na Mezinárodním kvalifikačním turnaji v Praze a když ne tak  26.10 na dalším ligovém kole, kde? No přece v Praze.