II. ligové kolo očima Richarda Pucholta

1. 10. se ve sportovní hale na pražském Radotíně odehrálo druhé kolo základní části České Powerchair Hockey ligy. Pořádali jej pražští Jaguars. Jako první změřili své síly Jaguars „A“ s Bluesky Butterflies Bratislava. Do haly jsem přijel už v průběhu utkání, ale dle statistiky to byla vcelku jasná záležitost. Jaguars šli do vedení už po 90 vteřinách brankou Standy Cimpy, u které mu asistoval Jan Hašlar. Domácí se prosadili znovu za necelé 4 minuty. Trefil se znovu Standa, tentokrát bez asistence. O pět minut později Standa završil hattrick a to opět bez asistence. Jenže když se Standa rozjede, tak se těžko zastavuje, takže do poločasu přidal ještě další dvě trefy a uzavřel tak poločasový účet na 5:0. Standa pokračoval v sólo představení i po přestávce. Vstřelil dalších 5 branek, dvakrát mu asistoval Jan Hašlar, jedenkrát Jaroslav Novotný. Standa ale také asistoval, a to u posledního gólu utkání, který dal Jan Hašlar, jenž stanovil konečný výsledek na 11:0.

Další utkání sehráli New Cavaliers a Jaguars „B“. I zde hovoří statistiky jasně „Cavs“ zvítězili 6:0, když rovnoměrně rozložili nálož gólů do obou poločasů. O branky zelených se postarali Michaela Brabcová, Aleš  Jurčička a Tomáš Suchý. Pořádající tým Jaguars nastoupili proti SK Indians Plzeň. No a hádejte, kdo zajistil všech pět gólů Jaguars? Ano Standa! Indians kontrovali dvěma trefami Jana Vaňka, ale na obrat to, želbohu už nestačilo.

Slovenští Motýli nastoupili proti Jaguars „B“ a podařilo se jim jedenkrát překonat golmanku Jaguárů Kristýnu Budskou. Branku vstřelil Vladimír Vida, pak už pálili jen Jaguars a hlavně tedy Jiřík Táborský ml., který se trefil šestkrát. Se svou troškou přijel také čtyřikrát Jan Hašlar a dvakrát Lukáš Zuzánek. Zápas dopadl výsledkem 12:1 pro český celek. Fakt, že souboje mezi Jaguars Praha „A“ & New Cavaliers Praha lze přirovnat k bitvám mezi USA a Sovětskou Sbornou už je znám v Aši. Opět o velmi vyhrocený zápas se zákroky na hraně, a to na obou stranách, fanoušci v emocích komentovali snad každou sekundu. Jaguars dlouho vedli po brance Standy Cimpy, ale pak vyrovnal Tomáš Suchý. Na to však reagoval opět Standa a to hned dvakrát. Chvíli to vypadalo, že Standa s Tomášem si sehrají soukromý souboj, jelikož na Standovy góly reagoval opět Tomáš. Zápas se začal pěkně přiostřovat a nejeden fanoušek zvedal obočí nad (ne)rozhodováním rozhodčích. Na další branku Standy Cimpy odpověděla Míša Brabcová, ale to bylo ze strany zelených dresů vše.  Standa se prosadil ještě dvakrát a jednou nahrál Jiříkovi Táborskému mladšímu.  Sečteno podtrženo 7:3 pro Jaguars „A“.

Na pořad dne přišel zápas mezi SK Indians Plzeň a s BlueSky Butterflies Bratislava. Indiáni si spravili chuť, přibalili našim východním sousedům do batůžku 8 tomahawků(gólů). 4x se trefil Jan Vaněk, z toho 3x mu asistoval Michal Enge. Zbylé 4 branky vsítil Jan Thenot. Střet pořádajících celků, to byl zápas mezi týmy Jaguars „A“ a Jaguars „B“. Áčko vyhrálo 7:1. 6x se trefil Standa Cimpa, jedenkrát Jan Hašlar. Branku béčka zařídil Jiřík Táborský ml.

Poslední zápas sehráli SK Indians Plzeň a New Cavaliers Praha. Plzeň mi přišla trochu odevzdaná, utahaná, frustrovaná. New Cavaliers skórovali 2x během 6ti minut. Trefili se Míša Brabcová a Tomáš Suchý. Indians kontrovali Janem Vaňkem. Na 3:1 zvýšil Tomáš Suchý a gólem na 4:1 rozhodla zápas Míša Brabcová. Indiáni se pokusili ještě vyvolat drama gólem Jana Vaňka na 4:2, ale to Cavs odmítli posledním gólem na 5:2, jenž vstřelil Jan Vondra.  Děkujeme organizátorům, našim kámošům za pomoc a na viděnou 7.3, zase na lize a zase v Praze!