Druhý hrací den, 7. 5. 2017, zahájily poslední 4 utkání ve skupině. Nejdříve porazila Zeka na hřišti “A“ tým Jaguárů 4:1 a souběžně v boji dvou nejlepších družstev zdolalo na hřišti “B“ Torpédo hráče De Pontu 1:0.

Závěrečné zápasy ve skupině obstarali na hřišti “B“ Iron Cats s Trouble Makers. Slovinský tým si do tohoto mače přenesl štěstí a formu ze sobotního posledního utkání s námi a radostně opouštěl kolbiště po výhře 3:2. Na hřišti “A“ se poprvé představili Indiáni, kterým los přiřknul Kavalíry. Oba týmy měly po jednom vítězství a bylo už také jasné, že se zanedlouho utkají opět, tentokráte o konečné umístění. Šlo tedy hlavně o to, kdo bude mít psychickou výhodu, při zisku dvou bodů navíc. Od začátku jsme hráli nátlakově, dlouho soupeře k ničemu nepouštěli a dobře je stínovali. Po chybě u mantinelu se však nejlépe zorientovala M. Charvátová a Kavalíři se ujali vedení. S jednogólovým náskokem také vstupovali do druhé půle, neboť žádná ze šancí v té první se už neujala. Hned z kraje druhého poločasu měla velkou příležitost M. Petráčková, ale k našemu štěstí se jí skórovat nepodařilo. Naopak skulinku v obraně Kavalírů našel J. Vaněk a bylo srovnáno. Po penaltovém faulu O. Tomeše se nám naskytla příležitost jít do vedení, ale nájezd jsme bohužel neproměnili. Nedlouho po ní však po výjezdu z poza brány kavalírů strhl vedení na naši stranu J. Vaněk. A protože další gól už do konce nepadl, připsali jsme si druhou cennou výhru, tentokrát 2:1.

Skončila tak základní část turnaje a začal velký šrumec, neboť ze dvou menších hracích ploch se vytvořilo jedno hřiště velké, s největšími možnými rozměry pro florbal na el. vozících. Na něm přišla na řadu jako první semifinálová klání, ve kterých nejprve Jaguáři potrápili favorizované Torpedo Ladenburg, aby padli přijatelným výsledkem 3:0. Ve druhém semifinále si smlsli De Pont Rotterdam na Zeka Rollers Aarau 7:1.zápětí po tomto střetnutí jsme si šli dát opáčko my s Kavalíry. Neskutečně nám zachytal Lukáš Kroupa, díky čemuž jsme měli šanci obsadit sedmé místo až do úplného závěru celého mače, tedy i do konce prodloužení. Nemůžu říci, že by byl zápas skoupý na gólové příležitosti, ale za brankovou čáru se ani jeden míček nezatoulal. Změna nastala až při penaltových nájezdech, avšak pouze u Kavalírů, neboť ani M. Enge, ani J. Thenot souboj oči v oči s brankářem soupeře nezvládli. To M. Charvátová i V. Uher v dovednostní soutěži nezaváhali a zajistili New Cavaliers Praha 7. místo na turnaji.

madruzzo

I boje o další konečná umístění byla velmi vyrovnaná, páté místo získali díky výhře 2:1 nad Iron Cats Zurich hráči Trouble Makers. Výsledkem 0:3 skončil boj o bronz mezi Jaguars Praha a Zeka Rollers Aarau. Pro zlato si dosáhli hráči Torpedo Ladanburg, kteří v napínavém boji zvítězili nad De Pont Rotterdam 2:1 v prodloužení.

Tečku za celým turnajem udělalo slavnostní zakončení s večeří a s povedenou párty v alternativních prostorách bývalé továrny MeetFactory, kde byli vyhlášeni nejlepší hráči turnaje. Cenu pro nejlepšího střelce si přijel převzít Rodi Feller( De Pont Rotterdam), nejlepším hráčem s T-stick byl zvolen Jörg Diehl(Torpedo Ladenburg), cenu pro nejlepšího gólmana získal s úspěšností úžasných 94% Pascal Vredegoor. Později večer se rozproudila živá zábava za účasti dýdžejů, kde se Indiáni ani náhodou neztratili. Po příjezdu na ubytování nám to však nestačilo, a tak jsme zašli ještě na chvíli do kousek vzdáleného baru, kde se nám podařilo tužit přátelství až do velmi pozdních nočních či ranních hodin.

Rád bych na konec moc a moc poděkoval našim báječným kamarádům – asistentům!!! Jejich pomoc a šikovné ruce se nedají ničím zaplatit.  Svým povzbuzováním a zářivými úsměvy nám navíc dodávali tolik potřebnou energii a i ty porážky a nepovedené zápasy dělaly snesitelnějšími. Moc děkujeme za milou návštěvu a povzbuzování Markétce a Ivance, které nás potěšily a překvapily nečekaným příjezdem. Ještě jednou veliké DÍKY!